قیمت ایمپلنت دندان کلینیک دندانپزشکی دکتر صنفی

انواع متریال و تاثیر آن بر قیمت ایمپلنت دندان

از دست دادن دندان های دائمی آنقدر سخت است که برای برخی انسان ها به یک ترس تبدیل شده است. تکنولوژی روز دنیا به کمک شما آمده تا با انجام ایمپلنت دندان و جایگزین کردن پروتز دندان به جای دندان های طبیعی خود، از این ترس دوری کنید.

انجام خدمات ایمپلنت دندان در مراکز و کلینیک های تخصصی یاد آور هزینه های زیاد است و همین امر سبب شده است که بسیاری از مردم در انتخاب این روش تردید داشته باشند.

قیمت ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای همگان یکسان نیست. ما برای شما این عوامل را بررسی کرده و توضیح خواهیم داد، بدین صورت شما می‌توانید یک دیدگاه نسبی از قیمت ایمپلنت دندان های خود داشته باشید.

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان :

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان

آناتومی بدن و دهان و دندان شما با دیگری تفاوت دارد و همین تفاوت ها در افراد باعث تغییر هزینه ها می‌شود. علاوه بر آن عوامل زیاد دیگری در این هزینه ها تاثیر دارند.

بیشتر بدانید : دندان چسبی بهتر است یا ایمپلنت

1) کشیدن دندان

اگر یک و یا تعدادی از دندان های شما پوسیده باشد، برای انجام ایمپلنت نیاز است که ابتدا آن دندان های پوسیده در یک یا چند جلسه کشیده شوند و سپس عمل کاشت دندان انجام شود. اگر دندان های خراب خود را از قبل کشیده باشید دیگر نیازی به این کار و هزینه‌ی اضافی بابت آن نیست.

2) تعداد ایمپلنت ها

تعداد ایمپلنت ها

با توجه به تشخیص دندانپزشک و تعداد دندان های خراب شما در جلسات مشاوره تعیین می‌شود که چند تا از دندان های شما به ایمپلنت نیاز دارند. قطعا هر چه این تعداد بالاتر رود، هزینه‌ی انجام آن نیز افزایش می‌یابد.

3) محل قرارگیری دندان

فرم و نحوه‌ی چینش دندان ها در افراد مختلف با یکدیگر گوناگون است به همین دلیل گاهی پزشک متخصص برای رسیدن به نتیجه‌ی ایده‌آل ممکن است خواستار تغییراتی در آنها باشد.

برای مثال یکی از نکات قابل توجه در این باره، نحوه‌ی چینش دندان های جلویی است که باید با خط فک بیمار مطابقت داشته باشد تا صاحب یک لبخند زیبا و جذاب شود.

بیشتر بدانید : اصلاح طرح لبخند

4) تراکم و پیوند استخوان

یکی از عوامل تاثیر گذار و مهم بر قیمت ایمپلنت دندان پیوند استخوان است. برای کاشت موفق ایمپلنت دندان نیاز است که استخوان های فک بیمار از تراکم و استحکام کافی برخوردار باشند.

در صورتی که به تشخیص دندانپزشک، این عامل وجود نداشته باشد نیاز است که عمل پیوند استخوان با پودر استخوان برای بیمار انجام شود. این پیوند استخوان ممکن است زمان زیادی را به خود اختصاص دهد و یکی از پر هزینه ترین مراحل ایمپلنت دندان است.

5) سلامت دهان و دندان

سلامت دهان و دندان

پیش از هر اقدام برای کاشت ایمپلنت، ابتدا سلامت کلی دهان و دندان شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر مشکل و یا عارضه ای در دندان های دیگر، لثه و یا دهان شما وجود داشته باشد ابتدا باید برطرف شده و سپس به انجام ایمپلنت بپردازید. انجام خدمات دهان و دندان در این مرحله بر قیمت ایمپلنت دندان شما تاثیر می‌گذارد و آن را افزایش می‌دهد.

بیشتر بدانید : ترمیم دندان

6) جرمگیری دندان ها

پیش از انجام ایمپلنت، در صورت نیاز باید دندان های مجاور را جرمگیری کرد زیرا وجود جرم در اطراف دندان های ایمپلنت شده می‌تواند خطر عفونت را افزایش دهد.

7) تخصص دندانپزشک

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت دندان، مهارت و تخصص دندانپزشک مورد نظر شماست. هرچه تخصص دندانپزشک انتخابی شما نزدیک تر و تجربه‌ی وی در این زمینه بیشتر باشد، هزینه ای که از شما دریافت می‌شود نیز بیشتر است زیرا در صورت انتخاب چنین پزشکی، درصد موفقیت عمل زیبایی شما بالاتر می‌رود و ریسک و خطر کمتری متوجه شما می‌شود.

تخصص دندانپزشک

بیشتر بدانید : کامپوزیت ونیر

به طور کلی چهار متخصص وجود دارند که می‌توانید برای کاشت دندان به آنها مراجعه کنید:

• دندانپزشک عمومی

• جراح دهان و دندان

• متخصص لثه

• متخصص پروتز دندان

در بین این چهار متخصص، کمترین هزینه را دندانپزشک عمومی دریافت می‌کند و بیشترین قیمت ایمپلنت دندان متعلق به جراح دهان و دندان است.

8) برند ایمپلنت

جنس و برند ایمپلنت ها در قیمت ایمپلنت دندان تاثیر زیادی دارند، بدین صورت که در بازار انواع ایمپلنت دندان با جنس ها و برند های گوناگون وجود دارد و هر کدام ساخت یک کشور است. بنابراین قیمت ایمپلنت دندان بسیار بستگی به برند انتخابی و کشور سازنده‌ی آن دارد.

9) موقعیت جغرافیایی

کاشت و ایمپلنت دندان در شهر هایی مانند تهران نیازمند هزینه‌ی بیشتر می‌باشد و این در صورتی است که همان خدمات در شهر های دیگر ممکن است با قیمت کمتری قابل انجام باشد.

برعکس این موضوع هم صدق می‌کند، بدین معنی که در شهر های کوچک و غیر از پایتخت به دلیل اینکه فضای رقابتی کمتری در این زمینه وجود دارد قیمت ایمپلنت دندان می‌تواند بالا باشد در صورتی که در شهر تهران به علت فضای رقابتی به وجود آمده با هر قیمتی می‌توانید این خدمات را انجام دهید.

انواع متریال و تاثیر آن بر قیمت ایمپلنت :

انواع متریال و تاثیر آن بر قیمت ایمپلنت

ایمپلنت های دندان معمولا از جنس تیتانیوم هستند و مقاومت بالایی در برابر فشار دارند اما مزیت مهم آن این است که پس از مدتی با بافت استخوان ادغام می‌شود. فلز تیتانیوم باعث ایجاد حساسیت نمی‌شود اما با این وجود برای افرادی که حساسیت های شدید به فلزات دارند ممکن است از ایمپلنت زیرکونیا استفاده شود.

متخصصان در آزمایشگاه های دندانپزشکی برای ساخت ایمپلنت ها از اکسید زیرکونیوم به همراه ترکیب با دو فلز هافنیوم و ایتریوم استفاده می‌کنند. این مواد با عنوان مواد سرامیکی شناخته می‌شوند و از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به دندان های طبیعی هستند.

بیشتر بدانید : انواع لمینت دندان

زیرکونیا مزیت هایی نسبت به فلز تیتانیوم دارد، اولا دارای مقاومت بیشتری در برابر فرآیند های طبیعی و واکنش های شیمیایی بدن است و همچنین گرما را مانند تیتانیوم در خود نگه نمی‌دارد و انتقال نمی‌دهد. این موارد باعث راحتی بیماران پس از انجام ایمپلنت دندان می‌شود.

با این حال تیتانیوم در مقابل زیرکونیا یک مزیت خاص دارد و آن این است که پایه های تیتانیومی ایمپلنت ها معمولا دو تکه هستند، یک قعه کاملا وارد استخوان فک شده و در آن قرار می‌گیرد و قطعه‌ی دیگر بیرون از لثه است.

این ویژگی باعث می‌شود که قطعه‌ی بالایی به خوبی و کاملا تنظیم شود، این در حالی‌ست که در مواردی که از زیرکونیا استفاده می‌شود، انعطاف پذیری برای این جا به جایی ها بسیار کم است.

قیمت ایمپلنت دندان

سخن پایانی :

در این مقاله سعی کردیم عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان را بازگو کرده و برای شما توضیح دهیم، با این حال باز هم نمی‌توان به طور دقیق هزینه‌ی انجام کاشت دندان را گفت.

به خاطر داشته باشید که کیفیت را فدای هزینه نکنید، در انتخاب کلینیک، مراکز درمانی و پزشک متخصص خود نهایت دقت را به عمل آورید؛ در غیر این صورت ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به خود وارد کنید.

بیشتر بدانید : مراحل ایمپلنت دندان

کلینیک دندان پزشکی دکتر صنفی :

جناب دکتر اردوان صنفی جراح دندانپزشک، ایمپلنتولوژیست ICOI آمریکا و رئیس دپارتمان دندانپزشکی کانون مربیان فوتبال میباشند. کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر صنفی در طی 10 سال سابقه فعالیت در زمینه خدمات تخصصی درمانی و زیبایی با متدهای نوین، تجربه و مهارت بالا و امکانات روز دنیا در خدمت شما عزیزان می باشد.

آدرس کلینیک مرکزی: تهران، شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان خواجه عبدالله انصاری، پلاک ۱۷۲ طبقه اول، واحد ۵

تلفن تماس :                                                                    تلگرام و واتساپ
۰۲۱۲۲۸۶۶۴۰۸
۰۲۱۲۲۸۸۰۶۴۰                                                                    09109881825

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده سایت
نویسنده سایت
مقالات: 37

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *