کامپوزیت دندان

لبخدی فوق العاده
هدیه کلینیک دکتر صنفی به شما!

برای افرادی که به دنبال یک تغییر سریع و عالی برای بهبود زیبایی هستند، کامپوزیت دندان گزینه بسیار مناسبی است. کامپوزیت روشی مقرون به‌صرفه برای قراردادن روکش بر روی دندان‌ها است و روشی مناسب برای برطرف‌کردن مشکلات ظاهری دندان مانند شکستگی، برطرف‌کردن لکه، نامرتبی دندان و.. می‌باشد. کامپوزیت دندان نه‌تنها رنگ دندان را بهبود می‌بخشد بلکه سبب بهبود عملکرد و سلامت دندان‌ها نیز می‌شود. کامپوزیت‌ها معمولا از جنس پلمیر و رزین هستند و نسبت به لمینت‌های سرامیکی هزینه کمتری دارند.

کلینیک دندانپزشکی دکتر اردوان صنفی یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی در شرق تهران است که انواع خدمات دندانپزشکی از جمله کامپوزیت دندان را به بهترین شیوه و مناسب‌ترین قیمت ارائه می‌دهد.

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان (Composite) روشی سریع برای ترمیم دندان‌ها می‌باشد که با استفاده از مواد خاصی که دارد، رنگ و سلامت دندان‌ها را بهبود می‌بخشد و با مینا و عاج دندان، پیوند خوبی ایجاد می‌کند. مواد کامپوزیت رزینی تشکیل‌دهنده کامپوزیت، سبب بهبود شکل، رنگ و اندازه دندان‌ها شده و مناسب برای رفع نواقص دندان مثل شکستگی، ترک‌ها می‌باشد.

کامپوزیت یکی از بهترین روش‌ها برای اصلاح لبخند است. انجام کامپوزیت دندان یک فرآیند چند‌مرحله‌ای است که با‌دقت و مهارت توسط دندانپزشک انجام می‌شود. قبل از شروع فرآیند درمان، دندانپزشک در جلسه مشاوره سلامت و وضعیت دهان و دندان را بررسی کرده و اهداف زیبایی‌شناختی و عملکرد را با بیمار در میان می‌گذارد.

 

در این روش ماده‌ای کامپوزیتی بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد تا رنگ و شکل ظاهر دندان‌ها را بهبود ببخشد. برای انجام کامپوزیت دندان ابتدا در جلسه مشاوره دندانپزشک وضعیت دندان‌ها و دهان بیمار را بررسی می‌کند و بهترین پیشنهاد و درمان را ارائه می‌دهد. سپس نوبت به انتخاب رنگ می‌رسد که فرد می‌تواند رنگ مورد‌نظر برای کامپوزیت دندان را انتخاب کند.

دندان‌ها معمولا قبل از شروع، نیاز به سائیدگی دارند تا کامپوزیت به آن‌ها بهتر بچسبد. بعد از آماده‌سازی و سائیدن دندان‌ها، ماده کامپوزیت بر روی دندان قرار می‌گیرد و با استفاده از نور UV محکم می‌شود. صیقل و تراش‌دادن کامپوزیت، سبب درخشندگی و براق شدن دندان‌ها می‌شود.

کامپوزیت دندان، علاوه بر بهبود رنگ و ظاهر دندان‌ها مزایای زیاد دیگری نیز دارد که می‌توان به درمان سریع،

قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه آن، محافظت از دندان‌ها، غیر‌تهاجمی بودن درمان و… اشاره کرد. می‌توان گفت این درمان مناسب برای تمام افراد است و جلوه‌ و ظاهری زیبا به دندان‌ها می‌دهد. برای ماندگاری بیشتر و دریافت نتیجه مطلوب‌تر، بیماران باید پس از انجام درمان کامپوزیت، به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های دندانپزشک توجه کنند و نکات مراقبتی پس از کامپوزیت دندان را رعایت کنند.

کامپوزیت دندان

برای دریافت مشاوره با ما در تماس باشید:

راه های تماس با ما :

آدرس کلینیک مرکزی: تهران، شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان خواجه عبدالله انصاری، پلاک ۱۷۲ طبقه اول، واحد ۵

انواع مختلف کامپوزیت دندان

کامپوزیت‌ها از ترکیبات رزینی-پلیمری با افزودنی‌های خاص جهت بهبود ویژگی‌ها تهیه و تولید می‌شوند. از کامپوزیت‌ها برای بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شود. برای کامپوزیت دندان انتخاب‌های متنوعی پیش رو است. هر کدام از این کامپوزیت‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که با یکدیگر متفاوت است و برای هر دندان و هر بیمار نوع خاصی از کامپوزیت مناسب است. انواع کامپوزیت دندان در ساختار بیولوژیکی، زیبایی ساختار و عملکرد مختلف هستند.

لازم به ذکر است که کامپوزیت‌ها دارای دوام بسیار طولانی‌تری نسبت به دیگر روش‌های سفید‌کردن دندان هستند که باید با توجه به صلاحدید دندانپزشک بهترین و مناسب‌ترین برای هر فرد انتخاب شود. کامپوزیت دندان از نظر اندازه ذرات، جنس، برند و… تقسیم‌بندی می‌شود. در این بخش به طور مختصر این انواع را بررسی می‌کنیم.

کامپوزیت دندان از نظر اندازه ذرات

کامپوزیت‌های دندانی بر اساس اندازه ذرات نیز تقسیم‌بندی می‌شوند. ذرات کامپوزیت‌ها به افزایش دوام و بهبود ویژگی‌های زیبایی کمک می‌کند. انواع کامپوزیت دندان از نظر اندازه ذرات عبارت‌اند از:

 • کامپوزیت‌های میکروفیلد

این نوع کامپوزیت یکی از بهترین کامپوزیت‌ها است که استحکام و زیبایی بالایی دارد. این نوع کامپوزیت به دلیل داشتن ذرات بسیار ریز برای ترمیم دندان باکیفیت بالا و ظاهری طبیعی کاربرد دارد. کامپوزیت‌های میکروفیلد  به دلیل دارا بودن ذرات ریز، استحکام کمتری نسبت به سایر کامپوزیت‌ها دارند و معمولا برای دندان‌های جلویی استفاده می‌شوند.

کامپوزیت میکروفیلد، دارای ضریب کشسانی پایینی است و این مسئله سبب می‌شود تا انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشد. این کامپوزیت‌ها اغلب بعد از پالیش، سطحی بسیار صاف و براق ایجاد می‌کنند.

 • کامپوزیت‌های ماکروفیل

کامپوزیت ماکروفیل از مواد کامپوزیتی تشکیل شده است که ذرات بزرگ‌تری نسبت به دیگر کامپوزیت‌ها مانند میکروفیل دارند. کامپوزیت ماکروفیل، معمولا از شیشه یا سرامیک ساخته شده و به مواد رزینی اضافه می‌شوند تا استحکام و دوام کامپوزیت را افزایش دهند. این نوع کامپوزیت به دلیل اندازه بزرگتر ذرات، مقاومت بیشتری در برابر فشارهای ناشی از جویدن دارد و سبب ماندگاری و طول عمر بیشتر کامپوزیت می‌شود.

کامپوزیت‌های ماکروفیل به علت پولیش‌پذیری کمتری که دارد، معمولا برای دندان‌های جلو استفاده نمی‌شود و ممکن است به دلیل سطح ناهموار جذب رنگ بیشتری بیشتری داشته باشد و به‌مرورزمان رنگ موادغذایی و نوشیدنی‌ها را جذب کند.

 • کامپوزیت‌های هیبرید

کامپوزیت هیبرید از ترکیب ذرات مختلف میکروسکوپی و ماکروسکوپی ساخته شده‌اند که پولیش‌پذیری خوبی دارند.

این نوع کامپوزیت به دلیل ذرات ماکروفیل، استحکام و دوام خوبی دارد و مناسب برای ترمیم شکستگی‌ها و ترک‌ها و

اصلاح رنگ دندان‌ها است. کامپوزیت‌های هیبرید، نسبت به کامپوزیت‌های میکروفیلد سایش بیشتری دارند.

 • کامپوزیت‌های نانوفیلد

پیشرفته‌ترین و جدیدترین نوع کامپوزیت دندانپزشکی، کامپوزیت‌های نانوفیلد هستند که با استفاده از تکنولوژی نانو ساخته شده‌اند. این کامپوزیت‌ها به طور موثر با رزین ترکیب می‌شوند و پولیش‌پذیری بی‌نظیر و براقیت زیادی دارند و با پولیش سطحی، صاف و صیقلی می‌شوند.

کامپوزیت نانوفیلد شامل ذرات نانومتری (۱ تا ۱۰۰ نانومتر) هستند. این کامپوزیت‌ها شباهت زیادی به دندان طبیعی دارند و به دلیل اینکه با ذرات نانو تقویت شده‌اند، در برابر سایش و شکستگی مقاوم‌ترین هستند. از طرفی در برابر تغیر رنگ مقاوم هستند و سازگاری عالی با بافت دندان دارند و در محل اتصال با دندان، اتصالی عالی و نامحسوس ایجاد می‌کنند.

 از کامپوزیت‌های نانوفیلد برای ترمیم و زیبایی دندان‌های قابل دید و جلویی، پر کردن نواحی و حفره‌های ناشی از پوسیدگی، ترک‌های دندانی، اصلاح شکل و اندازه دندان‌ها و.. استفاده می‌شود. هزینه کامپوزیت نانوفیلد نسبت به سایر کامپوزیت‌ها بیشتر است.

 • کامپوزیت دندان بولک

کامپوزیت ونیر بولک، معمولا از جنس زیرکونیوم و سیلیس تولید می‌شود. این نوع کامپوزیت نسبت به سایر انواع کامپوزیت مقاومت کمتری در برابر سائیدگی و تغییر رنگ دارد. از مزایای کامپوزیت دندان بولک، پر کردن کامل فضای خالی بین دندان‌ها است و تقریبا هیچ فضای خالی بین دندا‌ن‌ها به جا نمی‌گذارد. همین‌طور می‌توان به‌سرعت بالای اجرای این نوع کامپوزیت اشاره کرد چرا که این نوع کامپوزیت نیاز به لایه‌بندی بر روی دندان‌ها ندارد و این امر زمان درمان را کاهش می‌دهد.

میزان دوام کامپوزیت دندان

یکی از اصلی ترین مزایای کامپوزیت دندان مربوط به دوام و طول عمر آن است. برای زیبا تر شدن لبخندتان همین حالا تماس بگیرید

دریافت نوبت معاینه

ساعات کار کلینیک

 • شنبه 10:30 الی 19:00
 • یکشنبه 10:30 الی 19:00
 • دوشنبه 10:30 الی 19:00
 • سه شنبه 10:30 الی 19:00
 • چهارشنبه 10:30 الی 19:00
 • پنجشنبه 10:30 الی 14:00

انواع کامپوزیت از نظر روش نصب

کامپوزیت دندان مستقیم

این نوع کامپوزیت بدون قالب‌گیری و در ۱ جلسه انجام می‌شود. دندانپزشک ابتدا دندان را آماده می‌کند و لایه لایه کامپوزیت را روی دندان می‌چسباند و سپس از نور یو وی برای محکم کردن آن استفاده می‌کند. از این روش اغلب برای پر کردن حفره‌ها و فاصله‌های بین‌دندانی استفاده می‌شود. سرعت و راحتی، هزینه پایینتر، دقت رنگ عالی از مزایای این روش درمانی است.

کامپوزیت دندان غیرمستقیم

در روش غیرمستقیم، بعد از آماده‌سازی دندان‌ها باید کامپوزیت در لابراتوار ساخته شود. پزشک از دندان‌ها قالب می‌گیرد و زمانی که ساخته شدند، آن‌ها را با چسب مخصوص روی دندان قرار می‌دهد و با نور محکم می‌کند. کامپوزیت‌های غیرمستقیم معمولا برای ترمیم‌های وسیع‌تر یا ونیرهایی استفاده می‌شود که به دقت و استحکام بیشتری نیاز دارد.

انواع کامپوزیت بر اساس مکان نصب

کامپوزیت‌ها از نظر مکان نصب و موارد استفاده برای انواع دندان نیز دسته‌بندی می‌شوند. در ادامه انواع کامپوزیت بر اساس مکان نصب را بررسی می‌کنیم:

کامپوزیت دندان جلو

معمولا کامپوزیت‌هایی که برای دندان‌های جلویی استفاده می‌شوند، کاربرد زیبایی دارند و علاوه بر تغییر رنگ و سفیدشدن دندان‌ها، ایرادات دندان و فاصله دندانی را نیز می‌توان با این روش اصلاح کرد.

کامپوزیت دندان پشتی

از برخی از کامپوزیت‌ها برای حفاظت از دندان‌های پشتی نیز استفاده می‌شود. با نصب انواع کامپوزیت دندان می‌توان از دندان‌ها در برابر پوسیدگی و آسیب محافظت کرد.

کامپوزیت دندان یونیورسال

کامپوزیت‌های چند‌کاره با مقاومت و قابلیت سایش بالا،  می‌توانند برای تمام دندان‌ها استفاده شود. از این نوع کامپوزیت هم برای دندان‌های پشتی و هم دندان‌های جلویی می‌توان استفاده کرد که سبب محافظت و هم زیبایی دندان‌ها می‌شود.

کامپوزیت‌های ارتودنسی

کامپوزیت ارتودنسی برای کاهش شکاف‌های بلند بین دندان استفاده می‌شود. در حقیقت استفاده از کامپوزیت ارتودنسی به دندانپزشک اجازه می‌دهد تا براکت‌ها را موثر و بهتر به دندان متصل کند بدون آن که به ساختار دندان آسیب وارد شود. این نوع کامپوزیت‌ها قدرت چسبندگی بالایی دارند و همرنگ دندان هستند.‌

در این مطلب کامل تر بخوانید: انواع کامپوزیت دندان

مزایا و معایب کامپوزیت دندان چیست؟

این روش زیبایی در دندانپزشکی به دلیل مزایای زیادی که دارد، بسیار مورد‌توجه و پرطرف‌دار است. این روش درمانی نیز مانند هر روش دیگر معایبی نیز دارد. در این بخش به بررسی مزایا و معایب کامپوزیت دندان می‌پردازیم:

 • ظاهری زیبا و طبیعی
 • روشی سریع و کارآمد
 • هزینه مناسب و مقرون‌به‌صرفه
 • امکان ترمیم کامپوزیت‌ها
 • روشی کم‌تهاجم

از معایب کامپوزیت‌ دندان نیز می‌توان موارد زیر را نام برد.

 • دوام نه‌چندان زیاد
 • امکان تغییر رنگ

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: عوارض کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

روش ترمیمی و زیبایی کامپوزیت دندان برای افراد با شرایط دندانی مختلف مناسب میباشد. اما به‌طور‌کلی برای در موارد زیر کامپوزیت دندان توصیه می‌شود.

 • دندان‌های شکسته یا ترک‌خورده
 • پرکردن فاصله بین‌دندانی
 • اصلاح رنگ دندان‌ها
 • پوشاندن پرکردگی‌های قدیمی
 • اصلاح شکل دندان‌ها
 • ترمیم پوسیدگی‌های سطحی

در هرحال تصمیم‌گیری برای استفاده از کامپوزیت دندان باید با مشاوره با دندانپزشک صورت گیرد و مطمئن شوید که این روش درمانی مناسب‌ترین روش برای شرایط خاص فرد است.

زمان لازم برای کامپوزیت دندان چند جلسه است؟

به طورکلی و در شرایط نرمال زمان لازم برای کامپوزیت برای هر دندان حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه است و این درمان هیچگونه درد و ناراحتی برای بیمار ندارد. برای تعیین مدت زمان لازم برای کامپوزیت دندان باید مشخص کرد که چه تعدادی از دندان‌ها نیاز به کامپوزیت دارند.

این روش درمانی به دلیل اینکه نیاز به آماده‌سازی زیادی ندارد، سریع است و معمولا ابتدا با محلول ژل اسیدی، سطح دندان آماده می‌شود تا اتصال محکم‌تری بین کامپوزیت و دندان برقرار شود. عوامل مختلفی در مدت زمان انجام کامپوزیت دندان تاثیرگذار است که از جمله می‌توان به مهارت و سرعت عمل دندانپزشک، وضعیت دهان و دندان بیمار و..  اشاره کرد. در شرایطی که دندان‌ها پوسیده باشند یا زردی بیش از حد داشته باشند، طول جلسات درمان بیشتر شده و ممکن است تعداد جلسات افزایش یابد.

نکات مراقبتی پس از کامپوزیت دندان

پس از انجام کامپوزیت دندان، رعایت یکسری نکات و دستورالعمل‌ها می‌تواند به حفظ طولانی مدت نتایج درمان کمک کند و از آسیب و تغییر رنگ کامپوزیت‌ها جلوگیری کند. در این بخش به چند نکته مهم برای مراقبت از کامپوزیت دندان اشاره می‌کنیم.

 • رعایت بهداشت دهان و دندان
 • محدود کردن مصرف نوشیدنی‌های رنگی
 • اجتناب از جویدن مواد بسیار سخت
 • مراجعه منظم به دندانپزشک
 • محافظت از دندان‌ها در برابر فشار

رعایت این نکات می‌تواند عمر کامپوزیت دندان را افزایش دهد و سلامت دهان و دندان را تضمین کند.

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان بر اساس نوع متریال، برند، رنگی که دارد، دارای قیمت‌های متفاوتی است. عوامل دیگری نیز مانند تبحر و تخصصی دندانپزشک بر روی هزینه کامپوزیت دندان تاثیرگذار هستند. قیمت هر واحد کامپوزیت دندان در مراکز و کیلینیک‌های مختلف متفاوت است و بهترین راه برای به‌دست‌آوردن قیمت هر واحد کامپوزیت مراجعه به دندانپزشک مورد‌نظر است.

از بهترین کشورهای تولیدکننده کامپوزیت ونیر می‌توان به آمریکا، ژاپن و آلمان اشاره کرد. کیفیت کامپوزیت نقش بسیار زیادی در ماندگاری و طول عمر آن دارد و انتخاب هر نوع کامپوزیت، بر قیمت کامپوزیت تاثیرگذار است. 

نحوه قیمت‌گذاری ترمیم دندان 

به طور کلی قیمت‌گذاری خدمات دندانپزشکی مصوب وزارت بهداشت است. بنابراین نحوه قیمت‌گذاری هر پزشک با توجه به نوع موادی که در طی درمان استفاده می‌کند از تعرفه دندانپزشکی تبعیت می‌کند.

هزینه و تعرفه دندانپزشکی با توجه به نوع خدمات و موارد مورد استفاده، محل مطب، تحصیلات و تجربه دندانپزشک و همچنین تکنولوژی به کار رفته متفاوت است. شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از هر یک از خدمات دندانپزشکی با ما تماس بگیرید. ما قیمت حدودی خدمات را خدمت شما ارائه دهیم.

عوامل مؤثر بر قیمت کامپوزیت دندان 

هر کدام از عامل‌های زیر بر قیمت کامپوزیت دندان تأثیرگذارند:

نوع کامپوزیت
نوع کامپوزیت یکی از عوامل مهم تأثیرگذار بر قیمت کامپوزیت دندان است. برای مثال نوع کامپوزیت ips نسبت به سایر کامپوزیت‌ها دارای قیمت بیشتری است.

برند شرکت تولیدکننده
به طور کلی کامپوزیت‌های تولید کشور آمریکا و ژاپن نسبت به شرکت‌های چینی و ایرانی گران‌تر است.

کیفیت کامپوزیت دندان
کیفیت کامپوزیت دندان را استاندارد‌های بین‌المللی تعیین و از طریق پزشک متخصص تشخیص داده می‌شود. هر چه قدر مواد بکار رفته در آن با کیفیت‌تر باشد بر قیمت آن تأثیرگذار می‌باشد.

تجربه و تخصص دندانپزشک
مهارت و تخصص دندانپزشک بر خدمات زیبایی دندان تأثیر‌گذار است.

وضعیت دندان بیمار
گاهی اوقات قیمت کامپوزیت دندان به تعداد دندان‌هایی که قصد زیباسازی آن دارید وابسته است. در بعضی از کلینیک‌ها برای انجام کامپوزیت چندان دندان به طور همزمات تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

پرداخت بیمه برای کامپوزیت دندان :

هر چند بیمه دندانپزشکی هزینه درمان‌های دندانی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد امابه طور کلی پرداخت بیمه برای درمان زیبایی دندان انجام نمی‌شود. امروزه اغلب کلینک‌های دندانپزشکی برای قیمت کامپوزیت دندان انواع روش‌های پرداختی را قبول می‌کنند لذا هیچ نگرانی برای انجام خدمات کامپوزیت دندان وجود ندارد.

اگر قصد کامپوزیت دندان با بهترین مواد و با قیمت مناسب دارید به کلینکی دندانپزشکی دکتر صنفی مراجعه کنید. در این مجموعه بهترین خدمات دندانپزشکی ارائه می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در قسمت تماس با ما در این سایت ارائه شده است با ما ارتباط برقرار کنید.

پرداخت قسطی قیمت کامپوزیت دندان :

در سال های اخیر به دلایل افزایش قیمت کامپوزیت دندان روش های پرداختی هزینه کامپوزیت دندان نیز تغییر کرده است. به طوری که اغلب پزشکان شرایط اقساطی و نقدی و چکی تعرفه دندانپزشکی را قبول می کنند.

البته شرایط قبول پرداخت هزینه اغلب به صورت توافقی است. برای توافق مناسب تر با پزشک بهتر است ابتدا معاینه شوید و پروسه درمانی را با هم در میان بگذارید و به توافق برسید.

البته اگر موفق به توافق به شرایط اقساطی و چکی با پزشک نشدید براحتی می توانید از پرداخت تسهیلات نئوبانک ها کمک بگیرید. این بانک ها تسهیلات بدون ضامن و با فقط با دریافت سفته الکترونیکی و بررسی امتیاز اعتباری شما وام مورد نظر را به شما پرداخت می کند.

هزینه انجام کامپوزیت دندان در تهران

دغدغه بسیاری از افراد برای انجام کامپوزیت دندان بحث هزینه و قیمت آن است. هزینه کامپوزیت به فاکتورها و عوامل مختلفی بستگی دارد. معمولا قیمت کامپوزیت به ازاء هر واحد محاسبه می‌شود و هزینه کامپوزیت قطعا به تعداد دندان‌هایی که قرار است کامپوزیت شوند بستگی دارد.

کامپوزیت‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام ویژگی‌ها و کیفیت مختلفی دارند. بر حسب اینکه چه نوع کامپوزیتی استفاده می‌شود، هزینه کامپوزیت دندان متفاوت می‌باشد. موقعیت و محل کلینیک دندانپزشکی و نوع تجهیزات و امکانات مورد استفاده نیز در هزینه کامپوزیت دندان تاثیرگذار است.

برای دریافت مشاوره با ما در تماس باشید:

راه های تماس با ما :

آدرس کلینیک مرکزی: تهران، شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان خواجه عبدالله انصاری، پلاک ۱۷۲ طبقه اول، واحد ۵

مشاوره فوری تخصصی کامپوزیت دندان

برای انجام کامپوزیت دندان یکی از مهم‌ترین فاکتورها پس از جنس و کیفیت کامپوزیت، تخصص و مهارت دندانپزشک است. دکتر اردوان صنفی جراح و دندانپزشک، ایمپلنتولوژیست ICOI آمریکا و رئیس دپارتمان دندانپزشکی کانون مربیان فوتبال می‌باشند و با سال‌ها تجربه موفق بهترین خدمات درمانی دندانپزشکی از جمله کامپوزیت را در اختیار مراجعه‌کنندگان گرامی قرار می‌دهند.

در صورتی که به دنبال مشاوره فوری و تخصصی در مورد کامپوزیت دندان هستید، می‌توانید با کلینیک دندانپزشکی دکتر صنفی تماس بگیرید می‌توانید با شماره‌های درج شده در صفحه تماس بگیرید تا همکاران ما در این زمینه شما را راهنمایی کنند. کلینیک دندانپزشکی دکتر اردوان صنفی با تجهیزات مدرن و محیطی آرام بهترین خدمات را به بیماران عرضه می‌کند.

دریافت نوبت برای انجام کامپوزیت دندان در تهران

کامپوزیت دندان نیاز به جلسات طولانی ندارد و معمولا در یک جلسه انجام می‌شود. لازم است جلسه‌ای مشاوره قبل از انجام کامپوزیت با دندانپزشک داشته باشید تا از نظر مواد سازنده، برند، رنگ و… اطلاعات لازم کسب کنید. کلینیک دکتر ارودان صنفی از بهترین برندهای کامپوزیت استفاده می‌کند.

جهت دریافت نوبت برای انجام کامپوزیت دندان در تهران می‌توانید با کلینیک دندانپزشکی دکتر اردوان صنفی به عنوان یکی از بهترین کلینک‌های دندانپزشکی تهران تماس بگیرید تا همکاران ما بعد از راهنمایی شما عزیزان، نوبت و وقت مشاوره برای شما مشخص کنند.

ما در کلینیک دکتر صنفی خدماتی دیگری نیز ارائه می دهیم که شامل موارد زیر است:

سوالات متداول

آیا کامپوزیت دندان دارای رنگ‌های مختلفی است؟

بله، در کامپوزیت‌ها از مواد مختلفی استفاده شده‌ است که دارای رنگ‌های گوناگونی است. مطابق با سلیقه خود و پیشنهاد دندانپزشک، می‌توانید بهترین رنگ را برای کامپوزیت دندان خود انتخاب کنید.

لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

دندانپزشک با توجه به نوع دندان و شرایط بیمار یکی از این دو روش را پیشنهاد می‌دهد. معمولا در شرایطی که دندان‌های فرد دارای تغییر رنگ زیاد و یا شکستگی باشند، دندانپزشک از لمینت سرامیکی استفاده می‌کند، اما اگر مشکلات دندان‌ها جزئی باشند، می‌توان از کامپوزیت استفاده کرد.

طول عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چقدر است؟

معمولا ماندگاری و طول عمر کامپوزیت کمتر از لمینت است اما اگر دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های لازم و مناسب صورت گیرد، طول عمر کامپوزیت بین ۵ تا ۷ سال خواهد بود.

چه راهکارهایی برای جلوگیری از شکستگی کامپوزیت دندان وجود دارد؟

برای جلوگیری از شکستگی کامپوزیت دندان باید از دندان‌ها در برابر فشار محافظت کنید، رژیم غذایی مناسب داشته باشید و در صورتی که ورزش‌هایی با خطر برخورد انجام می‌دهید حتما از محافظ دهانی استفاده کنید.

آیا مصرف نوشیدنی‌های رنگی بر روی کامپوزیت تاثیر دارد؟

بله، مصرف نوشیدنی‌های رنگی می‌تواند به تدریج باعث تغییر رنگ و لکه‌دار شدن کامپوزیت‌ها شود.

×

سلام دوست من. لبخند شما برای ما مهم است.

برای مشاوره در واتساپ به ما ملحق شوید

× ما آماده ارائه مشاوره هستیم