ایمپلنت دندان

لبخند شما باید درخشان باشد

ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چیست؟


ایمپلنت دندان پین هایی هستند ( فیکسچر نامیده می شوند) که از تیتانیوم سازگار با بافتهای بدن ساخته شده و در طی جراحی درون استخوان فک کار گذاشته می شود و پروتزهای دندانی (ثابت و متحرک) قابل اتصال به این ایمپلنت ها هستند. در واقع ایمپلنت جایگزین ریشه ی دندان است..

چه افرادی می توانند ایمپلنت انجام دهند ؟

به واسطه پیشرفت‌های زیادی که در حوزه ایمپلنت دندان به وجود آمده است، تقریباً همه افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده ‌اند می‌تواند ایمپلنت دندان بکارند به شرطی که وضعیت سلامت عمومی آنها مناسب و معقول باشد. برخی از بیماری‌ها مانند دیابت کنترل نشده ممکن است احتمال موفقیت ایمپلنت دندان را کاهش دهند. با این حال تنها در معدودی از موارد ممکن است مشکلات پزشکی مانع کاشت ایمپلنت شود.

مزایای جراحی ایمپلنت 

با ایمپلنت کردن دندان شما قادر خواهید بود ، بدون هیچ محدودیتی تمام غذاهای مورد علاقه خود را بخورید ، بخندید و بهتر از گذشته از عملکرد دندان های خود لذت ببرید.

ایمپلنت باعث تحریک استخوان سازی در محل بی دندان می شود و همچنین ساختار فک و صورت حفظ شود ، نبود دندان در فک باعث کاهش ارتفاع فک و در نتیجه پیری زودرس می شود.

جایگزاری دندان های از دست رفته بلافاصله با ایمپلنت های دندانی مانع از تغییر فضای بین دندانی می شود.

ایمپلنت ثابت است و دیگر نیازی به خارج کردن پروتز از دهان خود ندارید، در روش ایمپلنت مانند دیگر درمان ها نیاز به تراشیدن دندانهای سالم مجاور نیست، ظاهر دندان ایمپلنت بسیار شبیه دندان طبیعی بوده و با دندان طبیعی تفاوت ظاهری ندارد، در هنگام صحبت کردن و غذا خوردن احساس راحت و خوبی خواهد داشت.

میزان دوام لمینت

یکی از اصلی ترین مزایای لمینت سرامیکی دندان مربوط به دوام و طول عمر زیاد لمینت است. برای زیبا تر شدن لبخندتان همین حالا تماس بگیرید

وارد شوید

ساعات کار کلینیک

  • شنبه 10:30 الی 19:00
  • یکشنبه 10:30 الی 19:00
  • دوشنبه 10:30 الی 19:00
  • سه شنبه 10:30 الی 19:00
  • چهارشنبه 10:30 الی 19:00
  • پنجشنبه 10:30 الی 14:00

تغییر رنگ لمینت

ونیر کامپوزیت نیز که یکی از روش های روکش دندان است امکان تغییر رنگ در زمان کوتاه را دارد اما لمینت های سرامیکی مقاومت بسیاری در برابر زرد شدن دارند.

وارد شوید

نحوه و مراحل درمان ایمپلنت 

کاشت ایمپلنت می تواند طی یک یا دو مرحله جراحی تحت بی حسی موضعی در مطب و در مدت زمان کوتاهی انجام می شود.

پس از اتصال استخوان به ایمپلنت کاشته شده که حدود 4-3 ماه طول میکشد مرحله دوم یا فاز پروتز ایمپلنت آغاز می شود

2185084_dental_dental implant_dentist_dentistry_root canal_icon