زیبایی دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر صنفی

روش‌ها و راهکار‌های بهبود ظاهر و زیبایی دندان‌ها

انواع خدمات زیبایی دندان شامل خدماتی مانند سفید کردن، کامپوزیت دندان، لمینت دندان، ارتودنسی، پرکردن، ایمپلنت و پروتز و تزئینات دندان می‌باشد که همه این خدمات در کلینیک دندان پزشکی دکتر صنفی با بروزترین روش‌ها انجام می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت خدمات زیبایی دندان از طریق تماس با ما با آدرس ما، راه‌های ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی ما ارتباط برقرار کنید.

هدف از زیبایی دندان :

هدف از زیبایی دندان

هدف از زیباسازی دندان، داشتن دندان‌ها سالم، طبیعی و زیبا است بدون اینکه باعث از بین رفتن عملکرد دندان‌ها شوند. در زیباسازی دندان لب‌ها، لثه‌ها و دندان‌ها به طور جداگانه و در ارتباط با یکدیگر ارزیابی می‌شوند.

اساس دندانپزشکی زیبایی، زیبایی لبخند و روش‌های طراحی لبخند است که با بکارگیری سیستم‌ها و روش‌های درمانی خاص استفاده می‌شود.

بیشتر بدانید : دندان چسبی بهتر است یا ایمپلنت

طراحی لبخند :

طراحی لبخند فرآیند بازگرداندن دندان‌ها و لثه‌هایی است که زیبایی ظاهری آن‌ها به دلایل مختلف بدتر شده است. با استفاده از خدمات زیباسازی دندان و در نظر گرفتن فرم صورت و خواسته‌های بیماران، تا حد امکان دندان‌ها، ظاهری طبیعی و زیبا پیدا می‌کنند.

از آنجایی که نیاز‌های زیبایی شناختی هر بیمار متفاوت خواهد بود، روش‌هایی که باید انجام شوند به صورت جداگانه تعیین می‌شوند. هنگام تعیین این روش‌ها، بیمار؛ عواملی مانند ویژگی‌های صورت، جنسیت، سن و انتظارات در نظر گرفته می‌شود.

در طراحی لبخند؛ سطح لب، ابعاد دندان‌ها، سطح لثه، رنگ دندان و خط خنده و همچنین هماهنگی بین لب و دندان دارای اهمیت است. همچنین زیبایی لثه و زیبایی دندان‌ها بررسی می‌شود. پس از اینکه بررسی‌های دیجیتالی در نظر گرفته شد و از سلامت دندان و لثه‌ها مطمئن شد اقدامات لازم برای درمان انجام می‌شود.

بیشتر بدانید : اصلاح طرح لبخند

زیبایی لثه

زیبایی لثه :

زیبایی لثه یکی از تکنیک‌هایی است که توسط دندانپزشکان و جراحان فک و دهان انجام می‌شود. در صورتی که لثه‌ها در هنگام لبخند زدن بیش از حد مشخص باشد می‌توان با کمک لیزر بافت نرم را کوتاه کرد.

اطمینان از تقارن لثه‌ها که به جراحی ژنژیوکتومی مشهور است یکی از روش‌های زیباسازی دندان‌ها محسوب می‌شود. در این روش بافت سخت و نرم را با کمک لیزر اصلاح می‌کنند و پس از آن اقدام به نصب کامپوزیت می‌کنند.

انواع زیباسازی دندان :

روش‌های زیباسازی دندان متنوع هستند و عموماً با هدف زیباسازی لبخند و طرح لبخند شهرت دارند. در مجموع انواع راه‌های زیباسازی دندان را می‌توان در سفید کردن، کامپوزیت دندان، ارتودنسی، پر کردن، ایپملنت و پروتز خلاصه نمود که در ادامه به هر کدام از این روش‌ها پرداخته می‌شود.

سفید کردن دندان
عموماً از روش‌های زیر برای سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌شود:

• جرمگیری و پالیش دندان
جرم دندان یکی از مهم‌ترین عوامل زرد شدن دندان محسوب می‌شوند. با جرمگیری و پالیش دندان براحتی می‌توان بدرنگی دندان را از بین برد .

• سفید کردن دندان با بلیچینگ
سفید کردن دندان با بلیچینگ استفاده با مواد شیمیایی یا دستگاه‌های سفید‌کننده است که برای روشن کردن دندان‌ها و از بین بردن لکه‌ها استفاده می‌شود.

از این روش برای سفید کردن دندان و برای حذف رنگدانه‌هایی است که به ساختار دندان رنگ زرد می‌دهد استفاده می‌شود.

بلیچینگ به دور روش انجام می‌شود:
بلیچینگ در کلینیک: استفاده از سفید‌کننده‌ای است که در کلینیک تحت نظر پزشک اعمال می‌شوند.
بلیچینگ خانگی: سیستم‌های سفید‌کننده‌ای هستند که بیماران ما می‌توانند با ژل‌های سفید‌کننده‌ای که طبق توصیه پزشک داده می‌شود در منزل استفاده و روی دندان‌ها قرار دهند.

سفید کردن دندان با بلیچینگ

کامپوزیت دندان :

امروزه یکی از روش‌های رایج زیبایی دندان استفاده از کامپوزیت‌ها می‌باشد. اگر در هر مطب دندان پزشکی بروید با انواع و اقسام نام‌های کامپوزیت با برند‌های متنوع آشنا می‌شوید. این مواد بسیار راحت و کاربردی از بروزترین متد‌های زیباسازی دندان به شمار می‌آیند.

کامپوزیت‌ دندان مبتنی بر رزین و مواد مصنوعی هستند که یک ماتریس پلیمری را با پراکندگی ذرات شیشه، مواد معدنی یا پرکننده رزین و الیاف کوچک اختیاری ترکیب می‌کنند که توسط عوامل باندینگ خاصی پشتیبانی می‌شوند.

از این مواد برای از بین بردن ترک‌های کوچک، شکاف‌ها یا لکه‌ها و بازسازی ساختار دندان آسیب دیده استفاده می‌شوند. کامپوزیت‌ها به یکی از بروزترین روش‌های زیبایی تبدیل شده‌اند. کامپوزیت‌ها داری انواع و اقسام متنوعی هستند که معروفترین آن‌ها کامپوزیت ونیر است.

بیشتر بدانید : انواع لمینت دندان

لمینت دندان :

یکی از بهترین روش های زیباسازی دندان ، لمینت سرامیکی است که برای ترمیم و بهبود ظاهر دندان های جلویی انجام می شود.

در این روش یک لایه نازک از سطح جلویی دندان برداشته می شود و سپس با استفاده از کاور نازک که از مواد مختلفی است پوشانده می شود. اگر قصد زیباسازی دندان با استفاده از لمینت دندان  دارید می توانید از طریق هم سایت توسط بهترین مرکز زیباسازی دندان انجام دهید.

کامپوزیت ونیر :

کامپوزیت ونیر از معروفترین روش‌های زیباسازی دندان‌ها هستند که در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری دارند. از این رو انواع و برند‌های مختلف و متنوعی در بازار از مواد این نوع کامپوزیت موجود است.

بیشتر بدانید : کامپوزیت ونیر

ارتودنسی

ارتودنسی :

ارتودنسی یک شیوه درمانی است که برای رفع مشکلات دندان و ناهنجاری‌های فک‌های بالا و پایین و ایجاد طرح لبخند و زیباسازی دندان استفاده می‌شود. از این روش برای زیباتر شدن صورت و دندان‌ها و بهبود عملکرد آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کجی دندان‌ها، جلوتر بودن بیش از اندازه دندان‌های بالا یا پایین شلوغی دندان‌ها و اختلال‌های مربوط به فک از مشکلاتی است که توسط متخصصان ارتودنسی درمان می‌شود.

پر کردن دندان :

پرکردن یکی از شیوه‌های زیبایی دندان به شمار می‌آید. در این روش عملکرد و شکل ظاهری دندان آسیب دیده با مواد ترمیم‌کننده دندان ترمیم می‌شود. در صورتی که ساختار دندان در اثر پوسیدگی دندان یا آسیب‌های خارجی خراب شده باشد با این روش زیباسازی اصلاح می‌شود.

ایمپلنت دندان :

ایمپلنت یک روش جایگزین برای برای دندان‌های از دست رفته است که در آن از دندان مصنوعی جایگزین دندان طبیعی استفاده می‌گردد.

بیشتر بدانید : مراحل ایمپلنت دندان

پروتز دندان :

پروتز دندان نوعی وسیله دندانپزشکی است که با برای پوشاندن نقص دندان و یا برای پر کردن جای دندان از دست رفته استفاده می‌شود. ایمپلنت، تاج، دندان مصنوعی و روکش دندان از این نمونه‌ها می‌باشند.

تزئینات دندانی :

کاشت نگین دندان در شاخه دندان پزشکی زیبایی طرفدارن زیادی دارد. معمولاً خانم‌ها برای زیباتر شدن لبخند از این روش استفاده می‌کنند. در این روش جواهر تزئینی روی دندان‌های جلویی نصب می‌شود.

تزئینات دندانی

جمع‌بندی :

روش‌ها و راهکار‌های بهبود ظاهر و زیبایی دندان‌ها بسیار هستند و برای هر فرد با توجه به سلیقه، نوع درمان و نظر پزشک بکارگیری هر یک از روش‌هایی که در این مقاله معرفی شد متفاوت است. در کلینیک دکتر صنفی انواع روش های زیبایی دندان با کادری مجرب و حرفه ای انجام می شود.

در این مطب افرادی که تخصص زیباسازی دندان دارند حضور دارند و از جهت مختلف دندان شما را بررسی و مشاوره رایگان به شما ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت رزرو دندان با راه های ارتباطب که در قسمت تماس با ما ارائه داده شده است با ما در ارتباط باشید.

کلینیک دندان پزشکی دکتر صنفی :

جناب دکتر اردوان صنفی جراح دندانپزشک، ایمپلنتولوژیست ICOI آمریکا و رئیس دپارتمان دندانپزشکی کانون مربیان فوتبال میباشند. کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر صنفی در طی 10 سال سابقه فعالیت در زمینه خدمات تخصصی درمانی و زیبایی با متدهای نوین، تجربه و مهارت بالا و امکانات روز دنیا در خدمت شما عزیزان می باشد.

آدرس کلینیک مرکزی: تهران، شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان خواجه عبدالله انصاری، پلاک ۱۷۲ طبقه اول، واحد ۵

تلفن تماس :                                                                    تلگرام و واتساپ
۰۲۱۲۲۸۶۶۴۰۸
۰۲۱۲۲۸۸۰۶۴۰                                                                    09109881825

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده سایت
نویسنده سایت
مقالات: 37

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *