ایمپلنت دندان جلویی کلینیک دندانپزشکی دکتر صنفی

مزایا و نحوه‌ی انجام ایمپلنت دندان های جلویی

لبخند شما اولین تصویر از شماست که در ذهن افراد نقش می‌بندد، به ارتباطات شما کمک می‌کند و آنها را بهبود می‌بخشد. داشتن یک لبخند زیبا اعتماد به نفس شما را افزایش داده و به طور کلی در زندگی اجتماعی و خصوصی‌تان نقش مثبتی ایفا می‌کند اما برخی افراد به دلایل مختلف و با از دست دادن دندان های دائمی خود به خصوص دندان های جلویی، از این صفات بهره مند نیستند.

ایمپلنت دندان جلویی یک راه حل بسیار عالی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می‌باشد، به خصوص اینکه دندان های جلویی نقش مهمتری را در زیبایی و لبخند شما ایفا می‌کنند. ایمپلنت دندان جلویی کاملا شبیه به دندان های طبیعی شما عمل کرده و دیگران به هیچ وجه متوجه تغییرات آنها نخواهند شد.

بیشتر بدانید : مراحل ایمپلنت دندان

با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی نکات ایمپلنت دندان جلویی بپردازیم.

چرا استفاده از ایمپلنت پیشنهاد می‌شود؟

ایمپلنت دندان جلویی

برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته روش های زیادی وجود دارد، اما ایمپلنت دندان جلویی از مابقی روش ها پیشی گرفته و به علت مزایای خاص خود، بیماران بیشتری علاقمند به استفاده از این روش هستند.

جایگزینی دندان های جلو با استفاده از پروتز دندانی یک راه حل موقت و کوتاه مدت برای این مشکل است زیرا این پروتز ها نوعی دندان مصنوعی تکی هستند که به صفحه‌ی اکریلیک متصل می‌شوند و در زمان دلخواه قابل جدا شدن هستند.

گرچه این پروتز ها جای خالی دندان های از دست رفته‌ی ما را پر می‌کنند اما برای استفاده‌ی روزمره و حتی جویدن غذا مناسب نیستند زیرا از استحکام کافی برخوردار نیستند.

بیشتر بدانید : اصلاح طرح لبخند

در این روش باله‌ی دندان می‌تواند به راحتی حرکت کند و اذیت کننده باشد. به طور کلی این پروتز ها بسیار ابتدایی هستند و به همین دلیل تنها تا زمانی که ایمپلنت دندان جلویی آماده شوند از آنها استفاده می‌شود.

بریج دندان نیز یکی دیگر از روش هاست اما برای انجام این روش نیاز است که در شکل و شمایل دندان های مجاور یک تغییر اساسی شکل بگیرد.

بدین صورت که دندان های مجاور باید به طوری تراش خورده و شکل داده شوند که امکان پوشش آنها با روکش فراهم شود. این اقدام از این جهت است که دندان ها در نگاه اول خیلی بزرگ و غیرعادی به نظر نرسند.

بریج ها از نظر زیبایی مورد قبول بیماران می‌باشند و در نحوه‌ی غذا خوردن خللی ایجاد نمی‌کند اما تغییر شکل دندان های مجاور، برای دندان هایی که احتمال دارد از سلامت کامل برخوردار باشند، عمل مناسبی نیست و توصیه نمی‌شود زیرا با دستکاری و تراشیدن دندان های سالم، خطر ابتلا به پوسیدگی و عفونت آنها را در آینده افزایش می‌دهیم.

انجام ایمپلنت دندان جلویی سبب محافظت و استحکام استخوان فک شما و جلوگیری از آسیب به ریشه‌ی دندان ها می‌شود. استفاده از این روش برای دندان های جلویی، ظاهری زیبا و طبیعی را به شما هدیه می‌دهد و به طور کلی نحوه‌ی ساخت و کاشت آن بدین صورت است که قابلیت تشخیص آن از دیگر دندان ها را سخت می‌کند.

نحوه‌ی انجام ایمپلنت دندان جلویی :

نحوه‌ی انجام ایمپلنت دندان جلویی

در ابتدا و پیش از هر اقدامی نیاز است که به جلسه‌ی مشاوره با پزشک متخصص خود رفته و وضعیت دندان ها و سوابق بیماری‌تان بررسی شود. در این جلسات تمامی موارد و نکاتی که شما باید از ایمپلنت دندان جلویی بدانید توسط پزشک متخصص به شما گفته می‌شود.

پس از مشخص نمودن تعداد دندان هایی که به ایمپلنت نیاز دارند و برآورد تقریبی هزینه، نوبت به انجام یک سری تست ها و آزمایش ها می‌رسد تا نحوه‌ی کاشت دندان و مواد مورد نیاز آن مشخص شود. برای برخی از بیماران در این مرحله خارج کردن ریشه‌ی دندان و یا پیوند استخوان تشخیص داده می‌شود.

بیشتر بدانید : ترمیم دندان

انجام تست های تشخیصی :

انجام سی تی اسکن و تصاویر سه بعدی، گزارش دقیقی از وضعیت فک و دهان و دندان شما برای پزشک متخصص است. همچنین ممکن است پزشک برای شما عکسبرداری دو بعدی را نیز تجویز نماید تا کاشت دندان را با دقت بسیار بالا تر انجام دهد.

این تست ها جهت بررسی کیفیت استخوان های فک و اطمینان حاصل از اینکه ایمپلنت دندان جلویی برای شما مناسب است، انجام می‌شود. در این جلسات پزشک متخصص همچنین از دهان شما یک قالب را تهیه می‌کند تا یک برنامه متناسب و دندان هایتان را طراحی کند.

برنامه ریزی برای کاشت دندان :

پزشک متخصص با توجه به اطلاعاتی که در مراحل قبل از شما دریافت کرده است در این مرحله، برنامه ریزی برای انجام ایمپلنت دندان جلویی را انجام می‌دهد. در این جلسه مواردی همچون عمق و نحوه‌ی کاشت، زاویه‌ی کاشت دندان و هزینه‌ی آن مشخص می‌شود.

شما می‌توانید به کمک تصاویر دیجیتالی در این جلسه ببینید که پس از کاشت دندان ها و لبخند شما به چه شکل در می‌آید، از آنجایی که هدف اصلی در ایمپلنت دندان جلویی، زیبایی ظاهر و جذابیت فرد است، این مرحله اهمیت بسیار دارد. در نهایت با توجه به تشخیص پزشک شما با تمامی مراحل ایمپلنت دندان جلویی خود آشنا می‌شوید.

بیشتر بدانید : دندان چسبی بهتر است یا ایمپلنت

کاشت دندان جلویی :

برای انجام ایمپلنت دندان جلویی، همانند عملیات کاشت در دیگر دندان ها، ابتدا پزشک متخصص در ناحیه‌ی مورد نظر روی لثه یک برش ایجاد کرده و سپس با ابزار مخصوص استخوان فک را سوراخ می‌کند.

سوراخ کردن استخوان فک به منظور قرار دادن فیکسچر در داخل آن است. پس از قرار دادن فیکسچر داخل استخوان، به حدود چند ماه زمان نیاز است تا یا استخوان فک ادغام شده و ثابت شود.

پس از گذشت چند ماه و با تشخیص پزشک، در صورتی که فیکسچر برای ادامه‌ی روند کاشت آماده بود و به خوبی با استخوان فک جوش خورده بود، نوبت به نصب تاج دندان بر روی آن می‌رسد.

یک روش ایمپلنت دندان جلویی فوری نیز وجود دارد که در آن تمامی مراحل فوق در یک روز انجام می‌شود.

بیشتر بدانید : انواع لمینت دندان

مزایای ایمپلنت دندان جلویی :

مزایای ایمپلنت دندان جلویی

انجام انواع عمل های زیبایی و خدمات زیبایی دهان و دندان، به جز موارد گفته شده مزایای دیگری نیز برای بیماران دارند. برخی از این مزایا عبارتند از:

• شباهت زیاد به دندان های طبیعی، به طوری که تشخیص آنها از یکدیگر دشوار می‌باشد.

• طول عمر و دوام و ماندگاری بالای ایمپلنت ها، به صورتی که با توجه به جنس و کیفیت ایمپلنت و همچنین مراقبت های فرد از آن، بین 20 تا 25 سال همراه بیمار خواهند بود و به عبارتی دندان دائمی محسوب می‌شوند.

• عدم تغییر شکل ساختاری دهان و فک

• جلوگیری از تحلیل استخوان فک

• نظم و حفظ طرح لبخند بیمار در دندان های ردیف جلویی

• حفظ سلامت دهان و دندان و عدم وجود عفونت لثه

• بهبود قدرت جویدن مواد غذایی و به طور کلی خوردن و آشامیدن

بیشتر بدانید : کامپوزیت ونیر

سخن پایانی

ایمپلنت دندان جلویی یک روش بسیار کاربردی و طبیعی برای جبران دندان های از دست رفته و بهبود طرح لبخند شما است. البته باید توجه داشت که کاشت دندان نیازمند یک سری شرایط است که داشتن و تشخیص این شرایط، موفقیت کاشت دندان را برای شما افزایش می‌دهد. بنابراین با انتخاب یک پزشک، مرکز تخصصی و یا کلینیک معتبر، بهترین خدمات را برای دندان های خود دریافت کنید.

کلینیک دندان پزشکی دکتر صنفی :

جناب دکتر اردوان صنفی جراح دندانپزشک، ایمپلنتولوژیست ICOI آمریکا و رئیس دپارتمان دندانپزشکی کانون مربیان فوتبال میباشند. کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر صنفی در طی 10 سال سابقه فعالیت در زمینه خدمات تخصصی درمانی و زیبایی با متدهای نوین، تجربه و مهارت بالا و امکانات روز دنیا در خدمت شما عزیزان می باشد.

آدرس کلینیک مرکزی: تهران، شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان خواجه عبدالله انصاری، پلاک ۱۷۲ طبقه اول، واحد ۵

تلفن تماس :                                                                    تلگرام و واتساپ
۰۲۱۲۲۸۶۶۴۰۸
۰۲۱۲۲۸۸۰۶۴۰                                                                    09109881825

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده سایت
نویسنده سایت
مقالات: 28

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *