لمینت دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر صنفی

عوامل تعیین‌کننده و راهنمای انتخاب لمینت دندان با توجه به قیمت

داشتن یک لبخند زیبا آرزوی بسیاری از افراد می‌باشد که خوشبختانه امروزه دست پیدا کردن به این آرزو، بسیار آسان است. خدمات مختلفی در رابطه با زیبایی دندان ارائه می‌شوند که یکی از پرطرفدارترین آن‌ها، لمینت دندان است.

روز به روز تقاضا برای انجام لمینت افزایش می‌یابد و موردی که برای بسیاری از مراجعان از اهمیت بالایی برخوردار است، قیمت لمینت دندان می‌باشد.

با توجه به این موضوع، تصمیم گرفتیم تا یک راهنمای جامع از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت لمینت دندان را آماده کرده و توضیحاتی کلیدی در این رابطه را ارائه کنیم. اگر شما نیز قصد انجام لمینت دارید، به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید.

فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت لمینت دندان چیست ؟

فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت لمینت دندان

انجام لمینت دندان بخش‌های مختلفی دارد. هر کدام از این بخش‌ها می‌توانند بر روی قیمت نهایی اثر گذاشته و آن را کم یا زیاد کنند. مهم‌ترین فاکتورهایی که بر روی قیمت لمینت دندان اثر می‌گذارند عبارتند از:

1. نوع لمینت

2. جنس لمینت

3. تعداد واحد

4. دستمزد لابراتوار

5. تخصص اصلی دندان‌پزشک

در بخش‌های بعدی تمامی ۵ مورد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بیشتر بدانید: لمینت دندان

نوع لمینت :

لمینت انواع بسیار مختلفی دارد. با توجه به این که کدام یک از آن‌ها را انتخاب می‌کنید، هزینه‌ی نهایی می‌تواند متفاوت باشد. انواع مختلف لمینت را می‌توان به دو دسته‌ی کلی تقسیم کرد. این دو دسته عبارتند از:

• لمینت‌های لابراتواری
این نوع لمینت‌ها در لابراتوارهای معمولی ساخته می‌شوند. دندان‌پزشک پس از این که قالب دندان‌ها را تهیه کرد، آن را برای لابراتوار ارسال کرده و تقریبا ۲ تا ۴ هفته بعد لمینت‌ها آماده می‌شوند.

بیشتر بدانید : مراحل لمینت دندان

• لمینت‌های تجاری
این نوع لمینت‌ها نیز در لابراتوار ساخته می‌شوند؛ البته با این تفاوت که لابراتوارهای سازنده‌ی لمینت‌های تجاری، از تکنولوژی و فناوری‌های بیشتری برخوردار هستند. لمینت‌هایی که توسط این برندها ساخته می‌شوند از دوام و استحکام بالاتری برخوردار بوده و همچنین در مقابل لکه‌دار شدن عملکرد بهتری دارند.

با توجه به توضیحاتی که گفته شد، قیمت لمینت دندان در صورت ساخته شدن در یک لابراتوار تجاری، بیشتر از لابراتوار معمولی خواهد بود.

بیشتر بدانید: ترمیم دندان

جنس لمینت :

جنس لمینت

یکی دیگر از فاکتورهایی که تاثیر بسیار بالایی بر روی قیمت لمینت دندان دارد، جنس لمینت می‌باشد. لمینت‌ها دندان معمولا از دو جنس سرامیکی یا کامپوزیت ونیر ساخته می‌شوند.

• لمینت سرامیکی
لمینت سرامیکی ماندگاری بسیار بالایی دارد. این لمینت بین ۱۰ تا ۱۵ سال توانایی کار دارد و علاوه بر این، از استحکام و مقاومت بسیار خوبی نیز برخوردار است. لمینت سرامیکی این توانایی را دارد تا حتی بدترین عیوب دندانی را نیز پوشش دهد و فرمی طبیعی و جذاب را به نمایش بگذارد.

بیشتر بدانید : مراحل ایمپلنت دندان

• لمینت کامپوزیت ونیر
یکی دیگر از جنس‌هایی که برای لمینت دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد، کامپوزیت ونیر است. این نوع لمینت تقریبا بین ۵ تا ۷ سال عمر دارد. مقاومت آن نسبت به نوع سرامیکی کمتر است اما این موضوع به این معنا نیست که از استحکام کمی برخوردار باشد.

با توجه به مواردی که گفته شد، قیمت لمینت دندان در صورتی که از جنس سرامیک ساخته شده باشد، بیشتر از کامپوزیت ونیر خواهید بود.

بیشتر بدانید : دندان چسبی بهتر است یا ایمپلنت

تعداد واحد :

یکی دیگر از مواردی که بر روی قیمت لمینت دندان تاثیر می‌گذارد، تعداد واحد است. طبیعی است که هر چه تعداد دندان‌های بیشتری را لمینت کنید، هزینه نیز افزایش داشته باشد.

تفاوتی ندارد که کدامیک از جنس‌های سرامیکی یا کامپوزیت ونیر را انتخاب کرده باشید؛ موادی که برای انجام لمینت مورد استفاده قرار می‌گیرند معمولا از قیمت بالایی برخوردار هستند.

دستمزد لابراتوار

یکی از بخش‌های اصلی در تعیین قیمت لمینت دندان 1403، دستمزد لابراتوار می‌باشد. فرآیند ساخت لمینت دندان بسیار حساس بوده و در صورتی که لابراتوار علم و تجربه‌ی کافی نداشته باشد، لمینتی بی‌کیفیت را تحویل خواهد داد. اگر بخواهید یک لابراتوار باتجربه لمینت شما را آماده سازی کند، طبیعتا نیاز است تا مبلغ بیشتری را نیز پرداخت کنید.

تخصص اصلی دندان‌پزشک :

انجام لمینت دندان معمولا توسط بسیاری از دندانپزشکان انجام می‌شود. معمولا لمینت کردن دندان توسط دندان‌پزشکان عمومی، هزینه‌ی بسیار پایین‌تری دارد؛ البته باید در نظر داشته باشید که طبیعتا کیفیت پایین‌تری را نیز دریافت خواهید کرد.

اگر قصد دارید تا درمان لمینت به صورت تخصصی و اصولی انجام پذیرد، بهتر است تا به سراغ دندان‌پزشکان متخصص بروید. تجربه و علم این دندان‌پزشکان سبب خواهد شد تا علاوه بر این که دندان‌های شما فرمی طبیعی و زیبا را پیدا کند، دچار مشکلاتی همچون ایجاد حساسیت یا عفونت نیز نشوید.

بیشتر بدانید : لمینت متحرک دندان

بهترین شیوه برای انجام لمینت با کمترین قیمت کدام است؟

بهترین شیوه برای انجام لمینت با کمترین قیمت کدام است؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از مراجعان می‌پرسند، این است که چگونه می‌توانیم با کمترین هزینه، بهترین درمان لمینت ممکن را انجام دهیم؟ توجه داشته باشید که پاسخ این سوال تا حد زیادی به انتظارات شما از این درمان مرتبط است.

بیشتر بدانید :  عوارض لمینت دندان

همچنین لایف‌استایل و مدت‌زمانی که می‌توانید برای نگهداری لمینت‌ها صرف کنید نیز یکی از مهم‌ترین عوامل می‌باشد.
پیشنهاد می‌کنیم تا قبل از انجام درمان، مشاوره‌ای کامل از دندانپزشک خود دریافت کرده و با تمامی جوانب کار آشنا باشید.

طبیعی است که هر چقدر هزینه ی لمینت دندان افزایش پیدا کند، کیفیت بالاتری را نیز دریافت خواهید کرد؛ اما گاهی اوقات نیازی به افزایش کیفیت نبوده و با پرداخت هزینه‌هایی کمتر نیز می‌توانید به انتظارات خود پاسخ دهید.

بیشتر بدانید : اصلاح طرح لبخند

گول افراد سودجو را نخورید!

بسیاری از افراد سودجو، درمان لمینت را با مبالغی بسیار کمتر از افراد متخصص انجام می‌دهند. توجه داشته باشید که انجام لمینت دندان فقط باید توسط افراد متخصص و با استفاده از مواد باکیفیت انجام پذیرد. عدم توجه به این نکته، می‌تواند مشکلاتی همچون عفونت‌های لثه‌ای را در پی داشته باشد.

بیشتر بدانید : کامپوزیت ونیر

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا با بررسی جوانب مختلف قیمت لمینت دندان 1403 ، شما را با عوامل تاثیرگذار بر هزینه‌ی نهایی این درمان آشنا کرده و اطلاعاتی کلیدی را در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم مطالب گفته شده، مفید واقع شده باشند.

کلینیک دندان پزشکی دکتر صنفی :

جناب دکتر اردوان صنفی جراح دندانپزشک، ایمپلنتولوژیست ICOI آمریکا و رئیس دپارتمان دندانپزشکی کانون مربیان فوتبال میباشند. کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر صنفی در طی 10 سال سابقه فعالیت در زمینه خدمات تخصصی درمانی و زیبایی با متدهای نوین، تجربه و مهارت بالا و امکانات روز دنیا در خدمت شما عزیزان می باشد.

بیشتر بدانید : انواع لمینت دندان

آدرس کلینیک مرکزی: تهران، شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان خواجه عبدالله انصاری، پلاک ۱۷۲ طبقه اول، واحد ۵

تلفن تماس :                                                                    تلگرام و واتساپ
۰۲۱۲۲۸۶۶۴۰۸
۰۲۱۲۲۸۸۰۶۴۰                                                                    09109881825

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده سایت
نویسنده سایت
مقالات: 37

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *